Zapraszamy do wzięcia udziału w XX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Piękno Ziemi Czarnkowsko -Trzcianeckej"

Cele konkursu:

·         Rozwijanie wrażliwości estetycznych inspirowanych kulturą i krajobrazem naszego powiatu

·         Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

·         Konfrontacja dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuk plastycznych

 

Zapraszamy na XXIV Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

CZERWONAK 2019!

 

Eliminacje Powiatowe odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance (ul. Sikorskiego 26) w środę 22.05.2019r. o godz. 10:00 

 

Eliminacje Rejonowe w tym samym miejscu w czwartek 23.05.2019 również o godz. 10:00

 

Informacje w regulaminie oraz pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenia w sekretariacie MDK do 17 maja na załączonych formularzach.

 

Pracownia Teatralna Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance zaprasza do wzięcia udziału III Wojewódzkim Konkursie na Lalkę Teatralną

 

Impreza ta ma na celu zachęcenie uczniów, zarówno tych z doświadczeniami scenicznymi, plastycznymi jak i dzieci, posiadające obawy względem prezentacji swoich umiejętności przed publicznością, do pracy przy przygotowywaniu małych form teatralnych. Zabawa w teatr jest doskonałym pretekstem do ćwiczenia autoprezentacji. Dobry aktor powinien odznaczać się nienaganną dykcją, posiadać świadomość własnego ciała, umieć ukryć zdenerwowanie. Elementarne zadania aktorskie pozwalają zatem znakomicie ćwiczyć zdolność autoprezentacji. Młodzi adepci zajęć teatralnych wraz z upływem kształcenia swoich umiejętności podczas ćwiczeń mają większą łatwość w zabieraniu głosu publicznie, mając przy tym świadomość kontroli nad swoim ciałem, głosem i sposobem ogólnego wyrażania siebie. Odnoszą poczucie uczestnictwa w czymś niezwykłym. Mają możliwość podniesienia swojej samooceny poprzez prezentację talentów. W trakcie zajęć teatralnych: ruchowych, manualnych — tworzenie lalek i scenografii, wokalno-emisyjnych oraz ćwiczeń rozwijających postrzeganie i kreatywność są kształcone zdolności młodzieży. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu różnorodnych zadań aktorskich, by czas spędzony z uczniami wyzyskać w sposób twórczy i aktywny, pobudzając kreatywność i wzmacniając integrację zespołu, a także umożliwiając czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie.

Konkurs jest adresowany do uczniów wszystkich typów szkół na terenie województwa wielkopolskiego. Mamy nadzieję, iż zachęcą Państwo swoich wychowanków do udziału w tym przedsięwzięciu. W załączeniu przesyłamy kartę uczestnictwa oraz regulamin konkursu.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału gimnazjalistów i uczniów szkół średnich!:)


Szczegóły w regulaminie!

Zapraszamy na XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków

CZERWONAK 2018!

 

Eliminacje Powiatowe odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance (ul. Sikorskiego 26) we wtorek 22.05.2018r. o godz. 10:00 

 

Eliminacje Rejonowe w tym samym miejscu w piątek 25.05.2018 również o godz. 10:00

 

Informacje w regulaminie oraz pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zgłoszenia w sekretariacie MDK do 17 maja na załączonych formularzach.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Piękno Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego".

Cele konkursu to:

• Rozwijanie wrażliwości estetycznych inspirowanych kulturą i krajobrazem naszego powiatu

• Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych

• Konfrontacja dzieci i młodzieży w dziedzinie sztuk plastycznych

Już po raz XIX będziemy mogli nagrodzić mniejszych i większych artystów.

Zachęcamy do udziału:)

Zapraszamy na szkolny turniej, w którym udział może wziąć każdy przedszkolak i uczeń szkoły. Udział jest bezpłatny, nagrody ciekawe, a szczegóły dostępne w regulaminie.

 

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance bardzo serdecznie zaprasza do zgłaszania swoich podopiecznych do udziału w XX Powiatowym Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych organizowanym przez MDK 14 grudnia 2017 roku.

 

Więcej informacji oraz karta zgłoszeniowa znajdują się w regulaminie.